FALA UDERZENIOWA – SKUTECZNA ALTERNATYWA W REDUKCJI CELLULITU
Postęp w medycynie doprowadza do ogromnego wzrostu możliwości w stosowaniu metod leczniczych jak i zabiegów fizykoterapeutycznych. Oprócz licznych walorów terapeutycznych fala uderzeniowa znajduje również szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Z powodzeniem wykorzystuje się ją w walce z wrogiem numer jeden kobiet – cellulitem oraz innymi przypadłościami.
Obszary zastosowania Fali Uderzeniowej w medycynie estetycznej:
- redukcja cellulitu
- udrożnienie układu limfatycznego
- napinanie tkanki łącznej
- ogólne odmłodzenie i zwiększenie elastyczności skóry
- przyspieszenie metabolizmu
- redukcja rozstępów
Tematyka wykorzystania fali uderzeniowej w redukcji cellulitu została poruszona w jednym z odcinków Dzień Dobry TVN, w którym to dr Krzysztof Gojdź przedstawił możliwości wykorzystania fali uderzeniowej w zabiegach redukujących tą przykrą przypadłość. Całość materiału można obejrzeć TUTAJ.
Czy każdy etap rozwoju cellulitu można zredukować za pomocą fali uderzeniowej?
Niestety cellulitu nie da się wyleczyć. Cellulit można jedynie zredukować, co oznacza, że prędzej czy później zabieg trzeba powtórzyć aby uzyskać efekt gładkiej, jędrnej skóry. Bardzo ważne jest aby nie dopuścić do rozwoju cellulitu do takiej postaci, z którą medycyna estetyczna nic już nie może zrobić – dlatego też im wcześniej zadbamy o skórę tym mniejsza szansa, że dojdzie do patologicznych zmian zagrażających zdrowiu.
Jakie są efekty estetyczne po zabiegu?
Zabieg niweluje cellulit na tak trudnych partiach ciała jak uda i pośladki. Skóra poddana zabiegowi staje się gładsza, jędrna i bardziej sprężysta a cellulit i miejscowe niedoskonałości są redukowane. Ponadto napięcie skóry ulega poprawie, niweluje efekt „ciężkich nóg” i obrzęki poprzez usprawnienie przepływu limfy, a tym samym umożliwia pozbycie się toksyn z organizmu. Fala uderzeniowa rozbija komórki tłuszczowe także na miękkich tkankach takich jak brzuch czy talia. Z przeprowadzonych na grupie 18 pacjentek w wieku 19-62 lata, przez PEM Clinic of Plastic Surgery w Pradze badań, dotyczących satysfakcji pacjentek objętych terapią zwalczającą cellulit za pomocą fali uderzeniowej wynika, że 82% pacjentek było bardzo zadowolonych z terapii a ponad 89% poleciłoby ten rodzaj terapii innym.
Zasada działania
Obecnie medycyna dysponuje technologią kompaktową stworzoną do kierunkowego i miejscowego wprowadzania do ciała energii działającej terapeutycznie, przy użyciu techniki nieinwazyjnej, tak by uniknąć uszkodzenia powierzchni ciała pacjenta. Terapia falą uderzeniowa polega na wykorzystywaniu ciśnienia powstającego w wyniku emisji fali akustycznej, które oddziałuje na główne przyczyny powstawania cellulitu. Pobudzenie metabolizmu komórek tłuszczowych sprzyja usuwaniu toksyn poprzez układ limfatyczny. Rozbity podczas zabiegu tłuszcz przemieszcza się do wątroby i tam zostaje wykorzystany w procesach organizmu. W wyniku działania fali uderzeniowej skóra napina się, co powoduje zmniejszenie objętości, czyli wyszczuplenie leczonych obszarów ciała. Poprawia się także tekstura i wygładzenie skóry. Terapia falami akustycznymi daje wielowymiarowy efekt – pobudza krążenie i wpływa na produkcję kolagenu.
Ile czasu trwa kuracja?
Zazwyczaj kuracja falą uderzeniową trwa kilka tygodni, ponieważ zabiegi powtarzane są co 4 – 7 dni. Zauważalne efekty poprawy jakości skóry widoczne są już po kilku razach poddania jej działaniu fali uderzeniowej.
Jak przygotować się do zabiegu i jak po nim postępować?
Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Po zabiegu można normalnie funkcjonować bez żadnych ograniczeń.
Jakie części ciała można poddać terapii?
Zabiegi fali uderzeniowej możemy stosować na udach, pośladkach, dolnych obszarach ramion oraz brzuchu.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Zabieg pozwala na osiągnięcie dobrych efektów już po kilku wizytach. To jak długo utrzymają się efekty zabiegu jest kwestią indywidualną i zależy między innymi od takich czynników jak dieta, aktywność fizyczna, wiek pacjenta.
Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?
Oczekiwany efekt terapii widać po serii 7 – 10 zabiegów przeprowadzanych co 4 – 7 dni.
Czy zabieg powoduje skutki uboczne?
Zabieg, w większości przypadków, jest całkowicie bezpieczny – brak jest długotrwałych skutków ubocznych. W trakcie zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie lub swędzenie, może też pojawić się na skórze chwilowe zaczerwienienie. Jednakowoż zabieg nie powoduje żadnego ryzyka i nie wywołuje poczucia głębszego dyskomfortu. W niektórych przypadkach mogą pojawić się delikatne siniaki – głównie na udach – jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i nieprzewidywalna.
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
- zaburzenia krzepnięcia krwi, zakrzepica
- ciąża
- choroby nowotworowe
- stany gorączkowe, ostre stany zapalne
- polineuropatie
- sterydoterapia
- rozrusznik serca, implanty, endoprotezy ceramiczne
- protezy cementowe
- zaawansowana osteoporoza
- ostre stany pourazowe
- chrząstka wzrostowa u dzieci
- polipy w miejscu zastosowania
- fali uderzeniowej nie wolno aplikować przez tkankę płucną i narządy jamy brzusznej, nie stosować na tkanki takie jak: oczy i ich okolice, mięsień sercowy, rdzeń kręgowy, gonady, nerki, wątroba, nie stosować na miejsca w okolicy dużych nerwów i naczyń
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem oraz promocjami.